Karty Lenormand
  • GŁÓWNA
  • Historia kart
  • Podstawy
  • Znaczenia kart
  • Połączenia kart
  • Rozkłady
  • Talie
  • Linki i źródła
  • Do pobrania
  • Blog
  • Księga Gości
  • Jak zrobić notatnik
Picture

Słowo wstępu

Połączenia kart mają charakter bardzo indywidualny. Nie da się powiedzieć ze stuprocentową pewnością, że na przykład połączenie karty Kotwicy z Myszami będzie znaczyło utratę pracy. Nie da się z kilku powodów. Po pierwsze, każda indywidualna karta ma wiele rozmaitych znaczeń. Kiedy połączymy dwie karty, a każda z nich ma wiele znaczeń, powstaje nam mnóstwo różnych możliwości interpretacyjnych. Po drugie, znaczenia kart i ich połączenia będą się również różniły w zależności od tego, jaką tradycją się posługujemy. Jest to zatem sprawa bardzo indywidualna. 

Ćwiczenia

Zanim w tej zakładce pojawią się przykładowe znaczenia połączeń kart, chciałbym zaproponować ćwiczenie dotyczące takich kombinacji. Poniżej znajduje się schemat, który jest dostępny w formacie .pdf w zakładce do pobrania.
Picture
Te ćwiczenia to świetny sposób na dokładne poznanie każdego, dowolnego połączenia dwóch kart. 

Krok 1
Zapisujemy na górze nazwy kart, których kombinację będziemy poznawać. Niech to będą na przykład 3 Statek i 7 Żmija. W kartach możemy sobie umieścić jakieś obrazki, coś, co kojarzy nam się z daną kartą. Niżej mamy tabelkę. W zakładce podstawy pisałem o tym, że jednym ze sposobów odczytywania kombinacji kart jest spojrzenie na nie w ten sposób, że lewa jest rzeczownikiem, a prawa określa ten rzeczownik. 
Krok 2
Mamy więc kartę 3 Statek po lewej i wypisujemy w tabeli wszystkie rzeczowniki, które kojarzą nam się z tą kartą, np. podróż, woda, obcokrajowiec, tęsknota, oddalenie itd. Z prawej strony mamy kartę Żmii i jak już wiemy, kartę po prawej opisujemy za pomocą przymiotników. Wypisujemy przymiotniki, które kojarzą nam się z tą kartą, np. długa, kręta, fałszywa, niebezpieczna itd. Nie musimy w danej chwili wypełniać wszystkich rubryk. Wypisujemy to, co nam się teraz kojarzy, może za kilka dni przyjdzie nam do głowy coś jeszcze - wtedy to dopiszemy. 
Krok 3
Mając już wypisane dwie strony tabeli, próbujemy łączyć ze sobą wszystkie słowa po lewej ze wszystkimi słowami po prawej. W naszym przypadku mamy: podróż - długa, podróż - kręta, podróż - fałszywa, podróż - niebezpieczna; następnie woda - długa, woda - kręta itd. Niektóre połączenia mogą być nielogiczne, ale nie martwmy się tym. Starajmy się połączyć wszystkie słowa. 
Krok 4
W ten sposób znajdziemy mnóstwo znaczeń danego połączenia. Znaczenia te wypisujemy pod spodem. To samo możemy teraz zrobić zmieniając kolejność kart, czyli Żmiję traktujemy jako rzeczownik, a Statek jako przymiotnik. I takie ćwiczenia robimy z jakimikolwiek dwoma kartami.

Połączenia kart

Poniżej sukcesywnie pojawiać się będą kolejne połączenia kart. Wystarczy kliknąć na miniaturkę, aby przenieść się na stronę z kombinacjami danej karty.
Stwórzmy naszą bazę razem! :)
Jeśli chcesz się podzielić swoim doświadczeniem dotyczącym jakiegoś połączenia, a takiej interpretacji jeszcze tutaj nie ma - świetnie! Prześlij mi poprzez formularz kontaktowy interpretacje połączeń, które chcesz uzupełnić. Dopiszę je do danego połączenia. 
Stwórzmy razem naszą bazę, własne doświadczenia są najważniejsze, podzielmy się nimi z innymi, uczmy się od siebie!
Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów.